Katlar Arası Ses Yalıtımı

Katlar Arası Ses Yalıtımı Nedir?

Komşu duvarlarından gelen sesler ciddi problemler yaratabilmektedir. Ses problemlerine karşı yapılan ses izolasyon uygulamaları ile daha huzurlu,sessiz aile ortamı sağlanabilmektedir. Üst ya da yan taraftan gelen ses problemlerine karşı alınan önlem kullanıcılar tarafından çok fazla üvgü alan tercih edilen  bir  ugulamadır.Evde, ofiste akustik düzenleme sağlanılarak istenilen ses kesintisi sağlanır. Ses kirliliği etkisi sağlık ve psikolojik açıdan bireyde rahatsız edici sorunlar meydana getirebilmektedir.

Ses karmaşasından kurtulmak için kullanılan ses yalıtım malzemeler ile ortamda ses akışının düzenlenmesi sağlanır. Yüksek yoğunluktaki ses problemine karşı yapılan çalışmalar bir çok alanda uygulanabilmektedir. Etkili bir Ses Yalıtımı performansı için keşif sonrasında doğru malzemenin seçilmesi ve doğru çalışma sonucunda iyi bir ses yalıtım performansı sağlanmış olur. Ses Yalıtım Uygulamaları çevrede meydana gelen ses karmaşalarını azaltmak ya da en aza indirgemek amacıyla yapılmaktadır.
Evde, ofiste akustik düzenleme yapılarak uygun ses kesintisi sağlanılabilirliğini sağlarsanız. Birinci sınıf ürünlerden meydana gelen ses yalıtım malzemeleri ile ses izolasyonu yaptırabilirsiniz. Duvar ses yalıtımı yapmanın iki farklı yöntemi vardır. Bunlar duvar üstüne ve altına olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Her ikisinde etkilidir fakat duvar altına yapılan ses yalıtımında kullanılan süngerler daha kalın ve etkilidir.